„Wyobraźnia” – „Rakietą w kosmos”

„Wyobraźnia”  – „Rakietą w kosmos”

W klasie 1c zrealizowaliśmy drugi moduł innowacji pedagogicznej „Emocje… są ok” pod tytułem „Wyobraźnia”

Wyobraźnia odgrywa ogromną rolę w życiu i rozwoju każdego człowieka. Jest jednym z ważniejszych elementów zrównoważonego rozwoju. Wyobraźnia to nie tylko zmyślone historie i niepozorne fantazje na określony temat. Wyobraźnia sprawia, że dziecko staje się otwarte na siebie i innych, na tworzenie nowych rzeczy. Kreatywne działanie, różnorodność oraz krytyczne myślenie, czyli umiejętność dostrzegania różnych możliwych rozwiązań oraz interpretacji zjawisk sprawiają, że się rozwijamy i nabieramy nowych doświadczeń i umiejętności.

Uczniowie klasy 1c podjęli zadanie rozwijania swojej wyobraźni  i dali się zaprosić na wycieczkę w kosmos. Lecąc rakietą w kosmos poznawaliśmy kulę ziemską z innej pozaziemskiej perspektywy, widzieliśmy mnóstwo gwiazd, planet, satelitów i księżyców. Wycieczka była udana i powstały wspomnienia w postaci prac dzieci.

Zapraszamy do galerii.

Joanna Nazarczuk z klasą 1c