Code Week

Wyzwanie w ramach Code Week w klasie 3c podjęte z dużym zapałem i energią zarówno przez dzieci jak i przez Panie Paulinę Hagowską – Słowik i Agnieszkę Łuczak.

Czwartkowy poranek był bogaty w tworzenie obrazka według ustalonego kodu.

Zadanie „Rysuję, Maluję, Koduję” polegało na namalowaniu obrazka pod konkretne wskazówki nauczyciela:

„Na środku kartki narysuj duże drzewo liściaste. W prawym górnym rogu narysuj słońce. Nadeszła jesień i na drzewie pojawiły się pierwsze jesienne liście, 2 żółte, 3 czerwone i 4 brązowe…” i tak dalej.

Okazało się, że choć rysunki są podobne, każdy jest troszkę inny bo zawiera indywidualny charakter tworzącego dziecka. Prace powstały przy użyciu prostych komend i przyniosły dzieciom wiele radości.

Pani Paulina i Pani Agnieszka zrobiły klasową wystawę prac.

Zapraszam kolejne klasy do podjęcia wyzwania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania Code Week

Joanna Nazarczuk – szkolny koordynator Code Week