Code Week 2020

Klasa 1c rozpoczęła w poniedziałek udział w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week 2020, który będziemy realizować razem z
„Cała Polska Programuje  – Uczymy Dzieci Programować Edu-sens  Kodowanie na dywanie ” Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej.
Jest to wydarzenie rozwijające dziecięcą wyobraźnię i uczące podstaw algorytmiki.

Nasza aktywność „Zaprogramuj zdrowie” zbiegła się akurat z tematami, które realizujemy z rozkładu materiału. Omawiamy warzywa i owoce rosnące w ogrodzie lub sadzie, które idealnie pasują do zdrowego odżywiania. Każdy dzielił się tym co najbardziej lubi jeść ze szczególnym zwróceniem uwagi na zdrową żywność.

Wykonaliśmy krążki do kodowania na których dzieci rysowały obrazki ze zdrową żywnością, które wykorzystaliśmy do kodowania na macie zrobionej w klasie na podłodze.

Wzięliśmy gotowe krążki z przykładani o co warto dbać jeśli chcemy być zdrowi (higiena, sport, jedzenie oraz sen) oraz przygotowane przez nas i wspólnie uczyliśmy się jak zaplanować prosty kod. Zadania bardzo nas wciągnęły i sprawiły dzieciom sporo frajdy.

Na wtorek i środę umówiliśmy się na zdrową przekąskę w ramach drugiego śniadania.

Przed nami kolejne zadania i aktywności.

Pozdrawiamy i zapraszamy do galerii 🙂

1c z panią Joanną Nazarczuk