PALMIRY 2024

POCZET SZTANDAROWY NA 64. CENTRALNYM ZLOCIE
MŁODZIEŻY „PALMIRY 2024”

19 października 2024 odbył się 64. Centralny Zlot Młodzieży „Palmiry 2024”, w którym, na zaproszenie Głównego Zarządu PTTK,  uczestniczył Poczet Sztandarowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otrębusach,                                    w składzie: Julia Kosieradzka – klasa 8c, Yana Sekh – klasa 8c oraz Stanisław Grzymkiewicz – klasa 8b.

Nasi uczniowie znaleźli się w zacnym gronie ( Poczet Sztandarowy Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego im. Polskich Kryptologów, Poczet Sztandarowy Zespołu im. Fridtjofa Nansena) pełniąc służbę podczas uroczystości pod Pomnikiem Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki”. Następnie przemaszerowali kolumną zorganizowaną na Cmentarz-mauzoleum Palmiry. Punktem kulminacyjnym wydarzenia był Apel Pamięci.

Zlot Młodzieży był okazją do poznania historii i równocześnie oddania hołdu ofiarom potajemnych egzekucji z okresu II wojny światowej.

Składamy podziękowania naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły w tak ważnym wydarzeniu jak również Panu Dyrektorowi Sebastianowi Kończakowi, który uczestniczył w obchodach.

Opiekunowie Pocztu Sztandarowego

Agnieszka Sekulska i Arkadiusz Grudziński