Konkurs informatyczny!

Szanowni Państwo,
mamy przyjemność poinformować, że rozpoczęła się VI edycja matematyczno-informatycznego konkursu InstaLogik. Pierwszy etap trwa 4 tygodnie, a zgłoszenia przyjmujemy do 28 października do godziny 20:00.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, jest bezpłatny i odbywa się w całości online. W tej edycji konkursu bierze udział już ponad 6000 uczniów z 1100 szkół, a liczba zgłoszeń stale rośnie.
W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Patronami wydarzenia są również Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki oraz Olimpiada Informatyczna Juniorów.
W V edycji konkursu InstaLogik w roku szkolnym 2023/2024 wzięło udział 12 628 uczniów z 1 665 szkół w całej Polsce, w tym wielu z małych szkół w gminach wiejskich. Dla większości z nich był to jeden z pierwszych kontaktów z programowaniem i zadaniami „olimpijskimi”. Do finału dotarło 3 764 uczniów. Konkurs stanowi pomost między matematyką a Olimpiadą Informatyczną Juniorów, w której wielu uczestników InstaLogika weźmie udział w przyszłości.
Zadania zostały opracowane tak, aby sprostać zróżnicowanym umiejętnościom matematycznym uczniów – zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z matematyką i programowaniem, jak i bardziej zaawansowanych. Niezależnie od poziomu umiejętności, każdy uczeń znajdzie coś dla siebie, a udział w konkursie to doskonała okazja do rozwijania zdolności logicznego myślenia. Wciąż jest czas na zgłaszanie kolejnych uczestników – nawet tych, którzy nigdy wcześniej nie brali udziału w podobnych konkursach. InstaLogik to świetna szansa, by spróbować swoich sił i zdobyć nowe doświadczenia w przyjaznym, wspierającym środowisku.
Pełne informacje o harmonogramie, regulaminie oraz zapisach znajdziecie Państwo na stronie instalogik.pl. W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do dyspozycji pod adresem e-mail: instalogik@instalogik.pl
Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy do udziału!

Z poważaniem,
Tomasz Stachowicz