STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Szanowni Rodzice!

Nowelizacja Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (Dz.U. 2023 poz. 1606) określiła warunki skutecznej ochrony małoletnich przed różnymi formami przemocy. Wprowadzone zmiany wskazują na potrzebę opracowania jasnych i spójnych standardów postępowania w sytuacjach podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletnich.

„Standardy ochrony małoletnich” są jednym z elementów systemowego rozwiązania ochrony małoletnich przed krzywdzeniem i stanowią formę zabezpieczenia ich praw. Należy je traktować jako jedno z narzędzi wzmacniających i ułatwiających skuteczniejszą ochronę uczniów przed krzywdzeniem.

W związku z wprowadzeniem Standardów Ochrony Małoletnich w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Otrębusach prosimy o zapoznanie się z procedurami postępowania.

1. Standardy ochrony małoletnich w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
  2. Załącznik_nr_1_Standardów_Zasady_rekrutacji