Wycieczka klasy 2B do „Straży Pożarnej” w Błoniu

Dnia 18.06.2024r klasa 2b uczestniczyła w zajęciach dydaktycznych w jednostce straży pożarnej w Błoniu.

Zajęcia były prowadzone przez zawodowych strażaków.

Dzięki tym zajęciom dzieci nauczyły się jak unikać zagrożeń w swoim otoczeniu, co można w nim poprawić, aby podnieść poziom bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich, a także jak prawidłowo zareagować w przypadku zagrożenia.
Tematyka obejmowała zasady bezpiecznego obchodzenia się z ogniem, udzielania pierwszej pomocy, czy zasad właściwej ewakuacji.

Uczniowie mogli również obejrzeć salę w której odbywają się egzaminy sprawnościowe na strażaka, czy policjanta, a także zwiedzić garaże i szatnię strażacką. Dużą atrakcją okazał się wóz strażacki do którego mogliśmy wejść i zobaczyć wszystko z bliska.

Myślę, że wiedza jaka została przekazana uczniom w czasie zajęć pozwoli im na odważne i zdecydowane reagowanie w czasie zagrożenia.

ŻYCZĘ WSZYSTKIM BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

Izabela Kończak