VIII Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Be a star”

To był niesamowity dzień. Już po raz ósmy uczniowie szkół z gminy Brwinów spotkali się w auli Szkoły w Otrębusach, aby zaprezentować swoje umiejętności wokalne i językowe. Do konkursu przystąpili uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Wydarzenie zostało objęte patronatem Burmistrza Gminy Brwinów.

Poniżej lista laureatów oraz  wrażenia z finału opisane przez uczennicę klasy 6b  z naszej szkoły

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy i niezwykłe zaangażowanie! Jesteśmy przekonani, że kolejne konkursy będą równie ekscytujące.

Beata Pietras ZSP w Otrębusach

Lista laureatów:

Kategoria- klasy I-III

1. I miejsce- Oliwia Tomaszewska( SP Otrębusy) – piosenka „Lemon Tree” zespołu Fool Garden
  2. II miejsce- Ludwik Kępski ( SP  nr 2 Brwinów)- piosenka” Baby one more time” Tenacious D
  3. III miejsce –tercet w składzie L. Zasina, A J akubczyk, W Szczęsny ( SP Otrębusy) -„Come and get it” Heleny Gomez
  4. Wyróżnienie- Antonina Izbińska- ( SP Otrębusy)  „Flashdance” Ireny Caro

Kategoria klasy IV- VI

1. I miejsce- Jakub Karnaszewski ( SP Otrębusy)- „Shallow”,Lady Gaga &Bradley Cooper
  2. II miejsce- duet Antonina Witkowska i Łucja Kann ( SP nr 2) –Remedy, Adele
  3. III miejsce Daria Osowiecka ( SP nr 2 Brwinów)-„An angel” The Kelly Family
  4. Wyróżnienie- Małgorzata Kołodziejczyk ( SP Otrębusy) „When I’m gone” Anna Kendrick

Kategoria wiekowa klasy VII- VIII

1. I miejsce- Diana Michalak ( SP Żółwin) – „ Fly me to the moon” Frank Sinatra
  2. II miejsce- Antonina Małecka ( SP Otrębusy) – „ King Y&Y
  3. III miejsce- duet Michalina Senkalska i Krystian Rechciński ( SP Żółwin)- „You give love a bad name” Bon Jovi
  4. III miejsce Krystian Rechciński ( SP Żółwin)-„ Shape of my heart” Sting
  5. Wyróżnienie- Radosław Serafin ( SP Otrębusy)- Rim Tim Tagi Dim, Baby Lasagna

Dnia 6 czerwca 2024 r. w szkole podstawowej w Otrębusach odbył się już po raz ósmy Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej Be a star pod patronatem Burmistrza Gminy Brwinów. Podczas tego wydarzenia mieliśmy okazję zobaczyć na scenie uczniów z trzech szkół znajdujących się w naszej gminie.

W czasie konkursu panowała niezwykle sympatyczna atmosfera. Wszyscy uczestnicy podeszli do wyzwania bardzo profesjonalnie. Zadbali o każdy szczegół swoich występów, a należy zaznaczyć, że śpiewanie w obcym języku jest nie lada wyzwaniem. Występy były na wysokim poziomie. Uczestnicy wykazali się dużymi talentami, a ich zamiłowanie do muzyki było widać w każdym wykonaniu. To była dla nich doskonała okazja do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Jury miało niezwykle trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ poziom rywalizacji był naprawdę wysoki. Organizacja konkursu była bez zarzutu, a wszystko przebiegało sprawnie i profesjonalnie. Prowadzący doskonale radzili sobie z utrzymaniem świetnej atmosfery i płynności wydarzenia. Dodatkową atrakcją był kończący to wydarzenie występ Chóru Pana Moniuszki pod batutą Pani Jadwigi Małeckiej.

Konkurs Piosenki Angielskiej Be a star dostarczył wspaniałych wrażeń artystycznych. Było to inspirujące wydarzenie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników oraz widzów.

Antonina Marsop, kl. 6b

SP w Otrębusach