Zwycięstwo Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej w Otrębusach

17.04.2024 uczniowie pełniący służbę w poczcie sztandarowych naszej szkoły, wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Symbolach i Barwach Narodowych, którego głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 13 w Jaworznie.

Przygotowania do rywalizacji rozpoczęły się w grudniu 2023        i odbywały się ponad cztery miesiące, regularnie w każdą sobotę. Nasi uczniowie szkoleni byli przez członka Stowarzyszenia Proobronnego Amor Patriae- Pana Bartłomieja Wysockiego, pod bacznym okiem nauczyciela historii, Pana Arkadiusza Grudzińskiego, który jest równocześnie wiceprezesem Stowarzyszenia Proobronnego Amor Patriae. Nad całością pieczę sprawowała także Pani Agnieszka Sekulska, nauczyciel języka niemieckiego.

W Jaworznie poczet naszej szkoły był jedynym reprezentantem województwa mazowieckiego.

Organizatorzy konkursu przywitali naszych uczniów i opiekunów niezwykle serdecznie, zdobyliśmy też sympatię publiczności. Jeszcze przed rywalizacją główną wręczono nam „Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Prezesa Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych dla Uczniów Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiego w Otrębusach, którzy pokonali 320 km, aby współzawodniczyć w konkursie.”

Do rywalizacji w kategorii szkół podstawowych stanęło 20 drużyn, walka była niełatwa. Nasi uczniowie: Gabriela Grudzień, Antonina Małecka i Andrzej Iwan sprostali wyzwaniu i musztrę konkursową wykonali bezbłędnie.

Stanisław Grzymkiewicz oraz Jakub Poręcki wykazali się solidną wiedzą o symbolach i barwach narodowych.

Wysiłek całego zespołu przyniósł oszałamiający efekt, bowiem zajmując pierwsze miejsce w naszej kategorii znaleźliśmy się    w zaszczytnym gronie zwycięzców.

Z radością pokonamy po raz drugi 320 km, aby wziąć udział        w uroczystym wręczeniu nagród, 3 maja 2024 roku pod pomnikiem Niepodległości na Rynku Głównym w Jaworznie, podczas miejskich uroczystości, związanych z obchodami 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dziękujemy gospodarzom za serdeczne przyjęcie – Pani Agacie Ciołczyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Jaworznie oraz Panu mgr inż. Markowi Badowskiemu – nauczycielowi techniki i edukacji dla bezpieczeństwa Szkoły Podstawowej nr 13 w Jaworznie.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu w TVP3 Katowice, fotorelacji oraz do zapoznania się z artykułem w gazecie lokalnej Puls Jaworzna.

Opiekunowie
Agnieszka Sekulska i Arkadiusz Grudziński