DZIEŃ ŚW. PATRYKA

Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii, obchodzony jest 17 marca na całym świecie zaczynając od Dublina, przez Londyn, aż po Nowy Jork. W tym dniu nawet w Warszawie Pałac Kultury był podświetlony na zielono! W poniedziałek 18 marca święto to także zagościło w naszej szkole. Obowiązującym kolorem tego dnia była oczywiście zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Dzieci z klas 1-3 poznały tradycje, zwyczaje i symbole irlandzkie na lekcjach j. angielskiego m.in poznały legendę o św. Patryku i dowiedziały się jak wygląda flaga tego kraju. Poznały małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun który, jak głosi legenda, ukrywa skarb – garnek ze złotem na końcu tęczy.  Dobrze się bawiliśmy przy dźwiękach muzyki irlandzkiej.

Za rok ciąg dalszy zabawy!

Link do prezentacji ➡

Pozdrawiam,