Intangible Unesco Heritage around Europe

INTANGIBLE UNESCO HERITAGE AROUND EUROPE
Mija już 8 miesięcy od kiedy klasa VI a i VI b zaczęły współpracę z w ramach projektu eTwinning. Nasz projekt nosi nazwę Intangible Unesco Heritage around Europe, czyli Niematerialne dziedzictwo Unesco
w Europie. Niematerialne dziedzictwo obejmuje, to co dla kraju jest unikatowe- zwyczaje, rytuały, obrzędy świąteczne, rzemiosło artystyczne, sztuki widowiskowe i jest chronione przez Unesco- agendę ONZ. Podczas realizacji projektu poznajemy kulturę i obyczaje Polski oraz krajów partnerskich. Współpracujemy z 4 krajami- Chorwacją, Grecją, Turcją i Litwą. Projekt realizowany jest w języku angielskim. Zobaczcie, czym zajmowaliśmy się do tej pory.

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

Krajowa lista niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Zobaczcie, co się na naszej Polskiej liście znajduje.

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Create a digital slideshow

Nasz projekt dobiega końca. Ostatnie zadania to stworzenie książki kucharskiej z potrawami narodowymi z krajów partnerskich. Oraz przygotowanie jednego dania z niej. My przygotowaliśmy grecki deser halvas, a Chorwaci nasze kotlety schabowe.

KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI ZA PROJEKT INTANGIBLE UNESCO HERITAGE AROUND EUROPE

Otrzymaliśmy krajową odznakę jakości za projekt prowadzony w roku szkolnym 2016/17. Przy rozpatrywaniu wniosku o nagrodę brane są pod uwagę następujące kryteria: innowacja pedagogiczna
i kreatywność, integracja z programem nauczania, komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi oraz wykorzystanie technologii. Cieszę się, że sprostaliśmy wymaganiom i nasza praca została doceniona. Gratuluję wszystkim uczestnikom projektu
i życzę sukcesów w nowym roku szkolnym.
Beata Pietras