Wybory do samorządu

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. WŁODZIMIERZA PUCHALSKIEGO

W OTRĘBUSACH

23 października 2023 w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego.

Wybory poprzedziła kampania wyborcza, podczas której kandydaci prezentowali swoje programy.

Byli to Lena Kiszkowska z klasy 6c, Aleksy Robaczewski z klasy 8a oraz Antonina Małecka  z klasy 8b.

Głosowanie odbywało się w lokalu wyborczym, mieszczącym się  w auli gimnazjum.

Za specjalnymi stołami zasiadła Komisja Wyborcza w składzie: Gabriela Grudzień z klasy 8b, Ewa Tomalak z klasy 8b, Maria Daniluk z klasy 8a oraz Radosław Serafin z klasy 8a.

Przy wejściu do lokalu wyborczego każdy głosujący musiał wykazać się posiadaniem legitymacji szkolnej. Weryfikacji dokonywały służby porządkowe w osobach Andrzeja Iwana i Mikołaja Miksa z klasy 8b.

Głosujący, po złożeniu na liście wyborczej własnoręcznego podpisu, odbierali kartę  do głosowania i udawali się za specjalne parawany, aby w spokoju zaznaczyć nazwisko wybranego kandydata. Następnie kartę wrzucali do urny wyborczej.

Frekwencja wyborcza w naszej szkole była dowodem dużej świadomości obywatelskiej uczniów.

Po zakończeniu głosowania urna wyborcza została komisyjnie zablombowana pod nadzorem opiekunów samorządu szkolnego.

Zerwanie blomb i liczenie głosów odbyło się zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Przewodniczącym szkoły został Aleksy Robaczewski z klasy 8b.

Lena Kiszkowska z klasy 6c i Antonina Małecka z klasy 8b obejmują funkcje Wiceprzewodniczących.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości i entuzjazmu przy wypełnianiu nowych funkcji 😊

Agnieszka Sekulska i Arkadiusz Grudziński