Otrębusy kodują – moja pierwsza strona WWW.

7 października 2023 rozpoczął się Europejski Tydzień Kodowania „CodeWeek”. Celem inicjatywy jest popularyzacja nauki kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W trakcie CodeWeeka w całej Europie odbędą się tysiące bezpłatnych warsztatów, szkoleń, dyskusji, pokazów. Wszystkim inicjatywom w ramach ETK patronuje Komisja Europejska zapewniająca wsparcie komunikacyjne, dlatego jest to wyjątkowa okazja, żeby pokazać się całej Europie!
W dniach 16-20 października 2023 w Szkole Podstawowej w Otrębusach odbywać się będą warsztaty kodowania, których głównym celem jest popularyzacja idei kodowania wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.

Już kolejny rok młodzi koderzy z Otrębus przystępują do spotkania z kodowaniem. Realizowane zadania dostosowano do wieku uczniów. W ramach CodeWeek 2023 Otrębusy koduję – klasy 6,7,8 poznają podstawy HTMLa i wykonają pierwszą, własną stronę WWW.

Mieszkańcy Europy mogą śledzić nasze działania na stronie i mapie CodeWeek.

Arkadiusz Młyński