OFICJALNE OBCHODY 84. ROCZNICY BITWY POD BRWINOWEM

W niedzielę 10 września 2023 odbyły się oficjalne obchody 84. rocznicy bitwy pod Brwinowem. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele św. Floriana w Brwinowie.

Szkołę Podstawową w Otrębusach godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Antonina Małecka, Andrzej Iwan i Gabriela Grudzień.

Następnie wszystkie poczty sztandarowe oraz goście i mieszkańcy miasta udali się pod pomnik 36 pułku piechoty Legii Akademickiej, gdzie wysłuchano przemówienia Burmistrza, Pana Arkadiusza Kosińskiego i innych znamienitych osobistości oraz złożono kwiaty pod pomnikiem, oddając hołd żołnierzom poległym w bitwie pod Brwinowem.

Szkoły z terenu gminy Brwinów reprezentowała delegacja nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Otrębusach.

Dziękujemy naszym uczniom za wzorową postawę, poczucie obowiązku i wytrwałość.

Agnieszka Sekulska i Arkadiusz Grudziński