VII Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Be a star”

We wtorek 29 maja w szkole podstawowej w Otrębusach odbył się finał VII Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej „Be a star”. Konkurs objęty został honorowym patronatem przez Burmistrza Gminy Brwinów, Arkadiusza Kosińskiego. Udział wzięli  wokaliści z Otrębus, a także z  dwóch szkół brwinowskich i szkoły z Żółwina, w sumie podczas finałowego konkursu wystąpiło 23 uczestników.

Młodzi artyści wystąpili w trzech kategoriach: klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII- VIII. Trzeba przyznać, że  uczniowie naszej gminy posiadają niezwykłe umiejętności muzyczne – utwory przez nich zaprezentowane odznaczały się bardzo wysokim poziomem, zarówno pod względem wokalnym,
jak i językowym. Pojawiły się utwory wokalistów takich jak: Adele, Katty Perry, Celine Dion, czy Franka Sinatry. Mogliśmy usłyszeć zatem różnorodne style muzyczne, co było dowodem na wielką wszechstronność wykonawców. W jury zasiedli nauczyciele z naszych szkół,  pani Alicja Borkowska, niegdyś solistka chóru Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” pełniła funkcję przewodniczącej jury. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Gminy Brwinów.

Cieszymy się, że mogliśmy, po kilkuletniej, pandemicznej przerwie, znowu gościć uczniów oraz nauczycieli z naszej gminy. Konkurs był okazją do prezentacji umiejętności językowych i muzycznych oraz do integracji . Bawiliśmy się znakomicie, a ten dzień z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci!

A oto lista laureatów:

Klasy I- III

1 miejsce -Lidia Grochowska ( Szkoła Podstawowa nr 2 z Brwinowa)

2 miejsce-duet Aleksandra Szymczak i Zofia Wieczorek ( Szkoła w Otrębusach)

3 miejsce – ex aequo        Aurelia Stań. ( Szkoła w Otrębusach)

Adrian Dobilis ( Szkoła Podstawowa nr 2 z Brwinowa)

Klasy IV- VI

1 miejsce – Julia Zwolińska ( Szkoła Podstawowa w Żółwinie)

2 miejsce -Natalia Gliwińska ( Szkoła Podstawowa w Żółwinie)

3 miejsce- Antonina Witkowska ( Szkoła Podstawowa nr 2 z Brwinowa)

Wyróżnienia;

Duet- Agata Sypka i Małgorzata Kołodziejczyk  oraz Julia Marszałek ( Szkoła w Otrębusach)