Wieczór języka Niemieckiego

WIECZÓR Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM – projekt „MŁODSI UCZĄ STARSZYCH”

Piątkowy wieczór 19 maja 2023 spędziliśmy w naszej szkole wraz z zacnymi gośćmi – studentami Uniwersytetu Każdego Wieku z Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie. Przybyli licznie na nasze zaproszenie 😊

Klubik szkolny przybrał barwy flag Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Na stole zagościły specjalności kuchni krajów niemieckiego obszaru językowego – wszystkie przygotowane własnoręcznie przez naszych uczniów. Mogliśmy degustować Sachertorte, Apfelstrudel, Marzipan, Kartoffelsalat, Brezel und Limonade.

Wieczór rozpoczęliśmy od debaty, czy warto uczyć się języka niemieckiego czy może jednak jest on za trudny lub zupełnie nieprzydatny? Dyskusja była żywa, nasi goście przedstawili ciekawe argumenty za, słuchaliśmy z ogromnym zaciekawieniem.

Następnie odbył się turniej przysłów niemieckich – cztery drużyny mieszane ( uczniowie i seniorzy) walczyły o pierwsze miejsce.

Wygrali przedstawiciele klasy 7b, których swą wiedzą wspierał Pan Krzysztof Paczoski.

Po emocjach turniejowych był czas na rozmowy, na nawiązanie znajomości, na wymianę doświadczeń. Atmosfera była fantastyczna 😊

Wszyscy czekamy na następny raz!

Agnieszka Sekulska