Nie pal przy mnie, proszę

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Otrębusach został zrealizowany program edukacji antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę”, który był adresowany do uczniów klas I-III oraz ich rodziców.

Jego celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie, uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia, uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia, uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem, wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

Cele zostały osiągnięte. Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia. Podsumowaniem programu było przygotowanie przez uczniów klas I-III plakatów, w których poruszona została tematyka antytytoniowa.

Agnieszka Łuczak
Katarzyna Szewczyk