Dzień Europy

9 maja jest dniem, w którym co roku wszystkie kraje europejskie świętują pokój i jedność. W tym właśnie dniu przypada rocznica podpisania historycznej „deklaracji Schumana”.
Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali ciekawe stoiska wystawiennicze różnych krajów leżących na kontynencie europejskim. W tym roku zaprezentowano: Włochy, Grecję, Niemcy, Chorwację, Francję, Belgię, Hiszpanię, Szwecję, Wielką Brytanię oraz oczywiście Polskę!  Nie zabrakło ciekawych gadgetów, strojów narodowych oraz tradycyjnych potraw. Można było skosztować sałatkę grecką, chałwę, pizzę, gofry z czekoladą, sery francuskie i wiele innych.

Trzeba przyznać, że nasi uczniowie to prawdziwi Europejczycy – uroczystość cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Wszyscy jesteśmy Europejczykami – do zobaczenia już za rok.

Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej