BIAŁO – CZERWONA MAJÓWKA W ZSP W OTRĘBUSACH

Dzień Flagi to święto państwowe ustanowione przez Sejm w 2004 roku.

Obchodzimy je w naszej ojczyźnie 2 maja. Flaga – obok godła – jest najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa, łączy Polaków w kraju i za granicą. Jest widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości.

Z tej ważnej okazji, pod bacznym okiem Pana Arkadiusza Grudzińskiego odbyło się w naszej szkole uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt. Dokonał tego Poczet Flagowy w składzie Lena Banaszczyk – klasa 8a, Julia Kosieradzka oraz Maria Kobiałka z klasy 6c, w asyście uczniów z klasy 8a. Była to niezwykle podniosła i ważna chwila.

Natomiast rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja nazywamy świętem wolności i radości, a ważne słowa z nim związane to: Wolność, Naród i Ojczyzna.

Z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, dnia 3 maja 2023 roku w kościele św. Floriana a następnie przed pomnikiem Niepodległości w Brwinowie, odbyły się uroczystości gminne, na których naszą szkołę, godnie i z zachowaniem wszelkich zasad protokołu reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: Maja Oracka, Zuzanna Szyszka oraz Oskar Rumak ( klasa 8c).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obydwu uroczystości.

Agnieszka Sekulska i Arkadiusz Grudziński