Koncert muzyczny

Koncert muzyczny.

W naszej szkole, w czwartkowy poranek 23 marca mieliśmy wiosenny koncert muzyczny. Poznaliśmy wspaniały instrument muzyczny – klarnet. Jest to instrument dęty drewniany, z grupy aerofonów stroikowych z pojedynczym stroikiem.

Klarnet  naśladować różne odgłosy. Jest to ruchliwy i szybki instrument.
Można na nim grać muzykę poważna, rozrywkowa i jazzową.
Na koncercie byly muzyczne bajkowe zagadki. Po melodii mieliśmy odgadnąć jaka to bajka. Był Miś uszatek i Koziołek Matołek.
Byla też piosenka o leśnym bajaniu i drzew kolysaniu, o wiosennym szmeraniu, o obudzeniu słońca,
Wspólnie z artystami wołaliśmy Słoneczko, słoneczko pięknie Cię prosimy
Ześlij nam swe promienie. Dość już mamy zimy.
Wiosna to piękna pora roku. Dzień robi się coraz dłuższy, jest ciepłej na dworze, słychać śpiew ptaków, pojawiają się kwiaty i pączki na drzewach.
Przyleciały pierwsze ptaki skowronki, bociany, jaskółki. Dzieci naśladowały klaskaniem i ruchem wygrywane przez artystę ptaki.
Powitaliśmy wiosnę okrzykami radości.

To był bardzo radosny poranek. Na długo zostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy artystom za wspaniały koncert.

Uczniowie i nauczyciele z edukacji wczesnoszkolnej.

Joanna Nazarczuk