Rakietą w kosmos

W naszej szkole mieliśmy dzięki uprzejmości Rady Rodziców i pomysłowi Pani Katarzyny Chojnackiej bardzo ciekawe warsztaty na temat kosmosu.

Wyruszyliśmy oczami wyobraźni rakietą w kosmos i podziwialiśmy piękne planety i gwiazdy. Mieliśmy na wyciągnięcie ręki słońce. Mogliśmy z bliska zobaczyć znaki zodiaku i ich gwiazdozbiory.

Ogromne wrażenie zrobiła na nas Wielka Niedźwiedzica.  To okołobiegunowy gwiazdozbiór nieba północnego, a zarazem trzecia co do wielkości konstelacja nieba. Liczba gwiazd dostrzegalnych nieuzbrojonym okiem: około 125. W Polsce jest widoczny przez cały rok.

Możliwość zobaczenia Ziemi z kosmosu robi wrażenie. Żyjemy na naszej planecie i wydaje się nam ona ogromną, ale w zetknięciu ze wszechświatem jest naprawdę nieduża, ba nawet bardzo maleńka. Musimy o nią dbać, żeby mogła istnieć jak najdłużej.

Doświadczyliśmy, że jesteśmy cząstką ogromnego świata, który nas otacza. Mogliśmy pobujać w obłokach i pomarzyć o prawdziwym locie na księżyc.

Chociaż wszechświat jest ogromny, dzięki takim warsztatom stał się nam bliższy. Mogliśmy poznać wiele ciekawych informacji a na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Kto wie, może dożyjemy czasów, że podróże w kosmos będą dla każdego.

Pozdrawiamy i dziękujemy za ciekawą lekcję

dzieci z edukacji wczesnoszkolnej wraz z nauczycielami.