Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 07 października 2022 roku o godzinie 11:00 odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W uroczystości tej wzięły udział trzy klasy pierwsze: 1a, 1b, 1c wraz z wychowawcami oraz licznie zgromadzeni rodzice i uczniowie naszej Szkoły.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcie nauki w szkole. Klasy pierwsze przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed zgromadzoną publicznością. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości. Po krótkim przemówieniu w-ce Dyrektor Pani Izabeli Kordos, uczniowie złożyli przysięgę na sztandar Szkoły. Następnie Pan Dyrektor Sebastian Kończak pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużą kredką. Wychowawcy wręczyli okolicznościowe dyplomy pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali również drobne upominki od klas drugich. Rodzice poszczególnych klas przygotowali w salach poczęstunek dla swoich dzieci.