CodeWeek w Otrębusach

21 października 2022 – zakończył się CodeWeek 2022 w Otrębusach!
W warsztatach udział wzięła młodzież i dzieci z klas 4-8. Tydzień kodowania w Otrębusach odbywał się pod hasłem „Otrębusy kodują„. Już kolejny rok młodzi koderzy z Otrębus przystępują do spotkania z kodowaniem. Realizowane zadania dostosowano do wieku uczniów:

Mój przyjaciel Lightbot – wstęp do programowania – klasy 4 w ramach lekcji informatyki zostały wprowadzone w świat kodowania. LightBot to mały robot. Zadaniem dzieci było zaprogramowanie robota tak, aby ominął wszelkie przeszkody i zapalił lampki w wyznaczonych miejscach. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoje programistyczne umiejętności i uzyskać certyfikat „The hour of code”.

Gramy na pianinie – klasy 5 i 6 podczas lekcji informatyki zgłębiały swoje programistyczne umiejętności w języku Scratch. Przy okazji budowy wirtualnego pianina uczniowie nauczyli się przesuwać duszka na scenie, konstruować proste skrypty reagujące na klikniecie myszy.

W ramach akcji „Otrębusy kodują” uczniowie klasy 7 przygotowywali prezentacje i gry w Scratchu.

HTML w praktyce” to zadanie dla klas 8, które przygotowywały własną stronę WWW.

Do zobaczenia za rok!