Czytanie z sercem

W naszej szkole mieliśmy okazję spotkać się z pisarzem Wojciechem Widłakiem znanym wszystkim z serii książek „Pan Kuleczka”. Pan Wojciech czytał dzieciom zgromadzonym przed ekranem fragment swojej książki „Dwa serca Anioła” oraz opowiedział dzieciom o przygodach chłopca chorego na serce.

W klasach 0-3 mieliśmy wiele aktywności związanych z sercem. Były quizy, rebusy, czytanie opowiadań.

Uczniowie z klasy 2c wraz z Panią Pauliną i Panią Agnieszką wybrali się na spacer z sercem i przygotowali piękną edukacyjną prezentację o sercu.

Uczniowie: Marysia Berent, Jaś Kierzkowski, Julek Kowalski i Tomek Sasim z klasy 3c czytali dzieciom z przedszkola opowiadania i bajki o sercu.

Na zakończenie dnia odwiedziła nas mama Agatki Książek, która czytała dzieciom sercowe historie i bajki.

Dowiedzieliśmy się, że żeby nasze serca były zdrowe musimy o nie dbać, zdrowo się odżywiać i mieć dużo ruchu na świeżym powietrzu.

Ten dzień był bardzo intensywny i ciekawy.

Joanna Nazarczuk