CZYTAJ Z SERCEM

29 września Zespół Szkolno-Przedszkolny w Otrębusach wziął udział w akcji „CZYTAJ Z SERCEM”, która połączyła w sobie dwa święta – Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. Główny cel akcji to promocja wśród uczniów literatury i czytelnictwa, ale także poszerzanie ich wiedzy na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Uczniowie klas starszych czytali teksty uczniom klas młodszych, uczniowie klasy 3c czytali przedszkolakom. Chętne klasy wzięły udział w spotkaniu z autorem – panem Wojciechem Widłakiem. Panu Arkadiuszowi Leszkiewiczowi dziękujemy za przygotowanie prelekcji na temat serca i pierwszej pomocy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy działali razem z nami, a było nas całkiem sporo!

Paulina Hagowska-Słowik

Agnieszka Łuczak