Bezpieczeństwo na drodze

W czwartek 8 września w edukacji wczesnoszkolnej mieliśmy lekcje online na temat bezpieczeństwa na drodze. W ramach programu „Bezpieczna droga krokodylka Tirka” przypomnieliśmy sobie jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Krokodylek przypomniał dzieciom, że warto nosić odblaski, żeby być widocznym, zakładać kask podczas jazdy rowerem i hulajnogą oraz zapinać pasy podczas jazdy samochodem. Przypomnieliśmy też sobie numer alarmowy 112, który obowiązuje w całej Unii Europejskiej.

Dzieci chętnie słuchały, podawały własne przykłady i rozwiązywały zagadki. Wszyscy chcemy być bezpieczni i dlatego rozmawiamy i stosujemy zasady na codzień nie tylko od święta. Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo każdego dnia.

Joanna Nazarczuk