„Jesteśmy różni, uczymy się razem”

W ramach Ogólnopolskiego Projektu dla Szkół Podstawowych pt. „Szkoła z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji – „Jesteśmy różni, uczymy się razem” systematycznie w różnych klasach realizujemy kolejno nasze działania. Wszyscy jesteśmy różni, a jednocześnie wszyscy jesteśmy równi i tacy sami.

Jednym z działań było napisanie opowiadania „Moja bajka – moja przygoda z dzieciństwa” z wykorzystaniem słownika ortograficznego. Opowiadania były bardzo ciekawe, niektóre z nich zawierały nawet ilustracje.

Innym działaniem było wykonanie przez ucznia książki, „Jaki jestem”, której celem było opisanie swoich zainteresowań i mocnych stron. Systematycznie czytamy również książki i rozwiązujemy ortograficzne łamigłówki. Z młodszymi dziećmi uczyliśmy się ładnie pisać i prawidłowo trzymać ołówek wykorzystując elementy kinezjologii.

W ostatnim okresie tworząc Dyskusyjne Kluby Edukacyjne szukaliśmy również odpowiedzi na wiele pytań. Rozmawialiśmy na temat tolerancji, akceptacji. Niebawem nowe działania. Bycie innym wcale nie oznacza, że jest się gorszym. Niezależnie od różnic– jesteśmy równi i uczymy się razem.

Anna Majtyka

Iwona Dymowska