Mistrz Pięknego Czytania

Szkolny Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” rozstrzygnięty

W dzisiejszych czasach bardzo ważny jest kontakt najmłodszych z literaturą piękną. W ramach innowacji „ Jesteśmy Różni, Uczymy się Razem” w naszej szkole odbył się I SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA 2022. W konkursie wzięło udział 26 uczestników. Uczestniczyli w nim najlepiej czytający reprezentanci klas I-III, wytypowani w eliminacjach klasowych.

Podczas konkursu uczniowie czytali przygotowany wcześniej tekst. Jury oceniało umiejętności uczniów, biorąc pod uwagę płynność czytania, właściwą dykcję, odpowiednią intonację, właściwą interpretację tekstu literackiego oraz ogólny wyraz artystyczny.

Nagrodzone osoby otrzymały nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i małe niespodzianki. Piękne czytanie to prawdziwa sztuka!

Dlatego wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy godnego reprezentowania swoich klas oraz życzymy czerpania wielu przyjemności i wzruszeń płynących z czytania książek.

Serdeczne podziękowania składamy również nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

1. I. Dymowska
  2. A. Barszcz