Filcowanie w IIIb

Dnia 18 stycznia w naszej klasie 3B odbyły się warsztaty z „filcowania”, które poprowadziły: p. Ewa Gronostajska – artysta, plastyki
p. Ewa Kochman wychowawca świetlicy w Kaniach.

Uczniowie mieli do zrobienia etui na telefon lub okulary (wedle potrzeb). Panie wyjaśniły dzieciom na czym polegało ich zadanie. Krok po kroku wyjaśniły z czego powstaje filc i co może z niego zrobić. Uczniowie pod nadzorem pań nauczyli się filcowania na mokro. Filcowanie to hobby, które cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników rękodzielnictwa. Umożliwia ono stworzenie figurek, biżuterii, dodatków, akcesoriów, a nawet dużych elementów odzieży jak szale czy sukienki. Filcowanie na mokro to technika, która sprawdzi się do tworzenia nie tylko form przestrzennych, ale również płaskich. Polega ona na łączeniu poszczególnych pasm wełny za pomocą masowania, wałkowania i ugniatania, a na końcu suszenia. Dzięki niej można wykonać duże formy np. elementy odzieży (torebki, suknie, szale), ale również biżuterię czy dodatki. Wełna do filcowania powinna być delikatna i miękka w dotyku.

Zabawa była przednia, wzory oryginalne i niepowtarzalne.
Zapraszam serdecznie do galerii zdjęć.

Izabela Kończak