Wycieczka

Wycieczka do Centrum folkloru w Otrębusach.

W środowe słoneczne przedpołudnie klasa 2c wybrała się na lekcję edukacyjną do Centrum folkloru w Otrębusach.

Pani przewodnik wręczyła dzieciom mapę konturową Polski i zaprosiła do przygody z muzyką i tańcem. Oprowadzała nas po ciekawych salach w których mogliśmy poznać kulturę i zwyczaje danego regionu Polski. Poznaliśmy muzykę, instrumenty muzyczne, tańce i stroje. Dzieci na mapie zaznaczały gdzie leżą Pomorze, Kurpie, Kujawy, Podlasie, Wielkopolska, Małopolska, Śląsk i inne regiony. Podziwialiśmy przepiękne stroje ludowe, słuchaliśmy muzyki i obejrzeliśmy na dużych ekranach fragmenty tańców zaprezentowane przez Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

Wycieczka bardzo nam się podobała. Zachęcamy innych do udziału w takiej lekcji. Mamy nadzieję, że uda nam się uczestniczyć jeszcze w innych zajęciach i warsztatach.

Pozdrawiamy 2c z wychowawczynią.